Bilietų pardavimo automatas (TVM)

Bilietų kasos aparatas , taip pat žinomas kaip bilietų pardavimo automatas (TVM) , yra prekybos automatas, kuris gamina bilietus . Pavyzdžiui, bilietų kasos dislokuoja traukinių bilietus geležinkelio stotyse , tranzito bilietus metro stotyse ir tramvajų bilietus kai kur tramvajaus stotelėse ir kai kur tramvajams. Įprastą sandorį sudaro naudotojas, naudojantis ekrano sąsają, kad išsirinkti bilietų tipą ir kiekį, o vėliau pasirinkti grynųjų pinigų , kredito / debeto ar " smartcard" mokėjimo metodą . Bilietas arba bilietai spausdinami ir išduodami vartotojui.

Siekiant paskatinti bilietų pardavimo automatų naudojimą ir sumažinti pardavėjų poreikį, kai kuriais atvejais mašinų kainos gali būti mažesnės nei bilietų kasose.

Daugelyje šalių, kuriose traukiniai ir miesto transporto bilietai iš esmės vykdomi garbės sistemos (su roving inspektorių ar laidininkų vykdymu), stotyse (ar transporto priemonėse) yra tik mašinos, skirtos patvirtinti bilietus. Tai yra ta situacija, kai iš anksto įsigyjamas bilietas ir nusprendžia jį naudoti vėliau. Paprastai bilietas yra pažymėtas terminais, kad nustatytų jo galiojimo laiką. Paprasta problema yra pamiršti patvirtinti ir paskui nubausti, kaip visai neturint bilieto.

Bilietų mašinos, kurios nepasiekiamos arba priima "tik tuos pakeitimus", dėl transporto paslaugų teikėjų nuostolių. Pavyzdžiui, tramvajaus bilietų mašinos Melbourne dažnai pasibaigia, kai keleiviai naudoja didesnį 2 ir 50 c monetų santykį, mažindami mažesnių monetų nominalo bilietų mašiną (10c, 20c). Keleiviams nereikia pirkti bilietų tramvajais, kai bilietų automatai pasibaigia pasikeitus.

Tokios mašinos paprastai nėra naudojamos Jungtinėse Amerikos Valstijose. Beveik visi amerikietiškos masės tranzito tinklai, veikiantys garbės sistemos, tikisi, kad jų vartotojai pirks bilietus prieš pat naudojimą; Reguliarūs vairuotojai gali išvengti nepatogumų perkant periodą iš anksto (dažnai iš tų pačių mašinų, kurios parduoda kasdieninius ar vienkartinius bilietus). Vis dėlto pastaruoju metu keletas regioninių geležinkelių sistemų, tokių kaip " Metrolink" , priėmė tikrinimo mašinų naudojimą mažiausiai kai kurioms bilietų tipams.

Bilietų mašinos dažnai naudojamos automobilių stovėjimo aikštelėse, taip pat tiems, kurie išleidžia nemokamus bilietus, pvz., Virtualiosios eilės .